Hakkımda

Yetkin Akyüz, 25.10.1997’de İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tekirdağ’da tamamladı. 2016 yılında Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümünü kazandı. Kendini gömülü yazılım alanında geliştirmekte olan Yetkin Akyüz, Eskişehir’de Savronik Elektronik A.Ş. şirketinde gömülü sistem temelleri ve gömülü Linux geliştirme üzerine staj yaptı. Li-Fi teknolojisi kullanarak araçtan araca kablosuz seri haberleşme, uygun maliyetli dönel kaplama cihazı, PIC18 tabanlı yılan oyunu ve STM32 tabanlı şifreli kilit sistemi projeleri gerçekleştirdi. Halen Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf öğrencisidir. Boş zamanlarında bilgisayar bilimi, programlama ve teknoloji konularında blog yazısı yazmaktadır.

PROJELER

Li-Fi Teknolojisi ile ARM Tabanlı Araçlar Arası Kablosuz Seri Haberleşme

Görünür ışık spektrumu, OOK modülasyonu ve UART protokolüne dayalı araçtan araca tek yönlü kablosuz seri iletişim sistemi prototipi. ARM Cortex-M3 tabanlı STM32 geliştirme kartları kullanıldı ve C dili ve HAL kütüphanesi ile programlandı.

Uygun Maliyetli Dönel Kaplama Cihazı

Düz yüzeyleri tek tip ince filmler ile kaplamak için, Apache-2.0 Lisansına sahip açık kaynaklı ve uygun maliyetli bir cihaz. Proje Raspberry Pi Zero tabanlı olarak tasarlanmıştır. GPIO ve I2C LCD kütüphanelerini içeren ana yazılım Python ile yazılmıştır.

PIC18 Tabanlı Yılan Oyunu

8x8 LED matris üzerinde yılan oyunu. PIC18F46K22 MCU kullanılmış ve Microchip XC8 derleyicisi ile C dili ile programlanmıştır.